Hakan Ceken

Hakan Ceken Kisisel Web Sitesi

Özgeçmiş

Hakan Çeken, 1964 yılında Gölcük'te doğdu. İlkokulu Ankara'da Yenimahalle Subay Lojmanları'nda Güven İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu babasının hava subayı olması dolayısıyla ikamet etmeye başladıkları İzmir'de Dokuz Eylül Ortaokulu'nda bitiren Çeken, liseyi de İzmir Atatürk Lisesi'nde okudu. Üniversite tahsilini Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünde yapan Çeken, üniversite eğitimi sırasında arkadaşlık kurarak tanıştığı meslektaşıyla 1987 yılında hayatını birleştirdi.

 

1988 yılında ticari yaşamına tekstil ürünleri pazarlamasıyla başlayan Çeken, 1990 yılında kısa dönem askerliğini yaptıktan sonra toptan bal ticaretine başladı. 2001 yılında finans dünyasında yürümeye karar veren Çeken, bir aile şirketi olan Best Factoring AŞ'yi hayata geçirdi. Sektörde KOBİ'leri destekleyerek büyüyen Best Factoring AŞ, kurulduğu günden 2009 yılına değin her sene İzmir kurumlar vergisi sıralamasında ilk 100'e girme başarısı gösterdi. Ayrıca, şirketin İzmir Ticaret Odası tarafından 1 bronz, 1 gümüş ve 5 altın madalya ile ödüllendirilmesini sağlayan Best Factoring BDDK tarafından 2009 yılında kapatıldı. Hakan Çeken 2008 yılından itibaren sırayla Işıkkent'te Kanca Petrol, daha sonra Susurluk'ta Kancam Petrol, Çeşme'de Alcan Petrol, Foça'da Yaka Petrol, ve son olarak Hatay'da Çekenoğlu Petrol firmalarıyla enerji sektöründe büyümesini sürdürmektedir.

 

Hakan Çeken, eşinin 19 yıl görev yaptığı  İzmir'in Urla ilçesine 2007 yılında 2000 m2 kapalı alan içinde bünyesinde 800 kişilik bir tiyatro salonu, bilgisayar odası, ilçe kütüphanesi ve sergi salonu barındıran "Hakan Çeken Kültür Merkezi"ni yaptırıp Urlalılara hediye etti. Bunun ardından 2008 yılında adını taşıyan 24 derslikli "Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi"ni yaptırıp Bakanlık'a hediye etti. Eşinin emeklilik hediyesi olarak da eşinin adını taşıyan 8 derslikli okulu yaptırdı. 2009 yılının temmuz ayında İzmir Valilik'inde yapılan protokolle Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi'nin yanına içinde laboratuvarların, konferans salonu ve spor salonunun bulunacağı çok amaçlı bir salon yaptırmıştır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Hakan Çeken, başarının çok çalışmaktan geçtiğini belirtti ve paralel yapıyla mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini belirtmektedir.

Welcome

Recent Photos