Hakan Ceken

Hakan Ceken Kisisel Web Sitesi

Hakan Çeken Kültür Merkezi

Urla'da 3 tören birden (Urla Online Web Sitesi'nin Haberi)

 

ŞUBAT AYINDA URLA’DA KÜLTÜR ŞÖLENİ


Şubat 2007 Urla’nın tarihine geçecek önemli yatırımların hizmete başladığı bir ay olmaya hazır. Huzurevi açılışı, Kültür Merkezi’nin açılışı ve Anadolu Lisesi temel atma töreni 16 Şubat 2007 tarihinde gerçekleşecek. Kültür Merkezi ve Anadolu Lisesi ile Urla’da iki önemli yatırıma imzasını atan hayırsever iş adamı Hakan Çeken; “Yaptığımız yatırımlar öylesine takdir edildi ki, çok doğru bir karar verdiğimizi defalarca anlamış olduk” dedi.

 

Urla’nın ihtiyaçlarını araştırdık
Urla Lisesi’nin tahsis ettiği alana inşa edilen ve hayırseverin adı verilen Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde bu günlerde son çalışmalar yapılıyor. 2000 m² alana inşa edilen kültür merkezi, tiyatro salonu, konferans salonları, lobi ve kütüphane bölümlerinden oluşuyor. Urla’nın önemli bir eksiğini gidermekten mutlu olduklarını ifade eden Best Factoring Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çeken şunları söyledi:
“Herkes olanakları dahilinde hayatta bir iz bırakmak, çevresine faydalı olmak ister. Hangi alana yatırım yaparsak en verimli sosyal faydayı sağlarız, diye çok düşündük. Bu karar sürecinde yerel yöneticiler fikirlerini bizlerle paylaştılar. Çevremizle görüşerek, basında çıkan haberleri takip ederek, Urla’nın en çok ihtiyaç duyulan eksiklerini aramaya koyulduk. Urla ve çevresinde artan nüfusa rağmen, insanların kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, gençlerin kendilerini geliştirebilecekleri bir tiyatro salonu ve kültür merkezinin önemli bir eksiği gidereceğine karar verdik. Bir diğer ihtiyaç emanet binalarda öğrenim görmeye çalışan öğrencilerimizdi. Okulları kağıt üzerinde kalan bu çocuklarımızı bir binaya kavuşturmak için de Kalabak’da tahsis edilen alana aynı gün temelimizi atacağız. “

 

Yaşamdan Dakikalar’ın çekimi Kültür Merkezinde…
Hakan Çeken Kültür Merkezi’nin ilk konukları ise TV 8 ‘de yayınlanan “Yaşamdan Dakikalar” adlı program olacak. Hıncal Uluç, Sunay Akın, Haşmet Babaoğlu ve Nebil Özgentürk tarafından yönetilen programın çekimleri tiyatro salonunda gerçekleşecek. Açılış törenine sanatçılardan Seher Dilmaç sahne alacak. Zuhal Yorgancıoğlu da sunacağı defileyle açılışı şenlendirecek.

 

Aldığımız teşekkürlerle çok mutlu olduk
Doğru bir karar verdiklerini en çok gelen tepkilerle hissettiklerini kaydeden Hakan Çeken, katkıda bulunanlara şu mesajı verdi:
“Bu süreçte devlet erkanının, yerel yöneticilerin, eğitimcilerin gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu etti. Ardından toplumun gösterdiği takdir ise tarifi zor bir sevince vesile oldu. Bir internet sitesinin çalışmalarımıza ilişkin açtığı sayfaya mesaj gönderen öğrenciler, öğretmenler, veliler ve vatandaşlardan gelen yüzlerce teşekkürler bizleri çok onurlandırdı… Seneler içinde yaptığımız yatırımların çocuklarımızın, gençlerimizin iyi yetişmesine bir ortam hazırladığını gördükçe daha da mutlu olacağız…”

 

Urla Kaymakamı Şahin Bayhan
Urla Kaymakamı Şahin Bayhan ise törenlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Şubat ayının 16’ sında yapılması planlanan törenlere Kültür Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız davetliler. Yapımını Urla Belediyesi’nin üstlendiği Huzurevini’nin açılışı da aynı gün yapılacak. Anadolu Lisesi inşaatının temel atma töreni de o günün programı içinde. Tüm bu yapıların Urla’nın kültür ve eğitim alanında bir sıçrama yapmasına olanak yaratacağına inanıyorum, katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.”

 

(Yenigün 20 Eylül 2006)

Urla'da 620 kişilik Kültür Merkezi'nin temeli atıldı

Urla'da hayırsever işadamı Hakan Çeken tarafından yaptırılan Kültür Merkezi'nin temel atma töreni İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal'ın katılımıyla gerçekleşti. Temel atma töreni Urla Halk Eğitimi Merkezi Halkoyunları ekibinin folklor gösterisiyle başladı. Urla'ya kültür merkezi kazandırmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu belirten işadamı Hakan Çeken, ilçeye başka tesisler de kazandıracaklarının müjdesini verdi. Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, insana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğu belirterek "İlçemiz her geçen gün gelişmekte ve kendine yakışır konuma gelmektedir", dedi. 620 kişilik toplantı salonu, kütüphane ve bilgisayar salonu bulunacak olan Kültür Merkezi'nin açılışının 24 Kasım'da yapılmasının planlandığı bildirildi.

 

Hakan Çeken Kültür Merkezi ile ilgili gazetede çıkan haberlerin orijinal görüntülerini görmek için tıklayınız. 

 

Başa Dön

Welcome

Recent Photos