Hakan Ceken

Hakan Ceken Kisisel Web Sitesi

Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi
Hakan Çeken'den Önce Urla Anadolu Lisesi

Acilen bir hayırsever... (Urla Online Web Sitesi'nin Haberi) 

 

Onlar Zeytinalanı'nda bir İlköğretim Okulunun davetsiz misafirleri.

240 pırıl pırıl öğrenci kağıt üzerinde kalan okullarının bir binaya kavuşacağı günü bekliyorlar

 

Okul var binası yok !
Zeytinalanı'nda bulunan, müdürü, öğretmeni ve öğrencileri olan Urla Anadolu Lisesi'nin henüz bir binası yok. Öğrenimin çok güç şartlarda sürdüğünü belirten okul aile birliği başkan yardımcısı Serpil İnan Eti "İki senedir tüm mesaimizi çocuklarımızın bir okula kavuşması için harcıyoruz. Bir hayırseverin yardımını bekliyoruz." diyor.

 

Binasız okul nasıl açıldı?
Serpil İnan okulla ilgili ilk adımın, Urla eski kaymakamı Ahmet Mailoğlu tarafından atıldığını söylüyor. Mailoğlu'nun önerisiyle, -bina sorunu sonradan çözülmek üzere- Urla Anadolu Lisesi açılmış. İlk defa 2004-2005 öğretim yılında OKS sınav klavuzunda tercihlere açılan lise 01.08.2005 tarihinde fiilen eğitim-öğretim faaliyetine başlamış. Lise o günden itibaren bir hayırsever tarafından yaptırılan Zeytinalanı İlköğretim Okulu'nun kendileri için terk ettiği dersliklerde eğitimi sürdürüyor. Her iki okulun öğrencileri ne bahçeye sığabiliyorlar ne de dersliklere.

 

Ödünç derslik
"Geçici olarak Zeytinalanı İlköğretim Okulu'nda eğitim sürdürülmeye çalışılıyor. Ama nasıl... Barakalarda öğrenim görmek zorunda kalan ilköğretim öğrencileri -yerimizi aldınız- diye lise öğrencilerine kızgın. Aralarında sürekli bir sürtüşme var. Onların yerini kullanan öğrenciler öğretmenler ise durumdan hiç memnun değil. Derslikler son derece yetersiz, kantin dersliğe dönüştürülerek, balkon öğretmen odasına çevrilerek geçici çözümler üretiyoruz"
Okul Aile Birliği Başkan yardımcısı Eti şöyle devam ediyor; "Bina için Kalabak'da yer tahsisi yapıldı, tapu alındı; ancak kaynak aktarımı ve inşaatın başlamasıyla ilgili kaygılarımız var. Bir hayırsever işadamının yardımı çocuklarımızın sıkıntısını giderebilir."

 

Vardiya usülü teneffüs
Öğretmen odası, kantin gibi alanları dersliğe çevirerek eğitimi sürdürmeye çalışan okulda teneffüslerde ayrı bir sorun yaşanıyor. İlköğretim ve lisenin aynı anda teneffüse çıkması halinde tüm öğrenciler bahçeye sığamıyorlar. Bu yüzden okul yöneticileri ilk öğretim ve lisenin teneffüs saattelerini çakışmayacak şekilde düzenlemişler. Ancak bu kez de ders saattinde olan öğrenciler, dışardan gelen gürültü nedeniyle, neredeyse ders yapamaz hale geliyorlar.

 

Tabelamızı bile asamadık
Geçici olarak kullanılan okulun Gülter ve Osman Ponner tarafından yaptırıldığını söyleyen Eti, öğrenci ve öğretmenlerin neredeyse davetsiz bir misafir gibi binayı kullanmaktan son derece rahatsız olduklarını belirtiyor. "Gelip durumu görecekler diye sıkıntı içindeyiz. Bir kez tören nedeniyle tabela yaptırıp okulun girişine asılmasını sağlamıştık. Bir kaç gün sonra hayırseverlerin ziyaret edeceğini öğrendiğimizde hemen indirildi. Hatta liselilerin bile ortalıkta görünmemesine özen gösterdik. -Biz okulu ilköğretim olarak yaptırdık, lisenin ne işi var burda- diye sorsalar, ne diyebiliriz ki ?"

 

Çözüm önerileri
240 öğrencinin bulunduğu Urla Anadolu Lisesi için Kalabak'da 8.5 dönüm arsanın tapusu alınmış. İmarı da olan arsada inşaatın başlaması için bir dizi bürokratik işlemin ilerlemesi gerekiyor. "Lise için kullanılabilecek 2.5 trilyonluk bir ödenek hazırda bekliyor. Ancak önce Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki dosyanın Devlet Planlama Teşkilatı'na gitmesi, DPT nin onayından sonra aynı yolu izleyerek geri gelmesi gerekiyor. Nasıl bir karar verileceği, kaç yıl sonra sonuçlanacağı meçhul. Oysa çocuklarımızın bugünden yarına çözülmesi gereken ciddi sorunları var. Bu bürokratik sürecin hızlandırılması ya da bir hayırsever işadamının yardımı bizleri çok sevindirecektir. "

 

(Bugün -02.10.2006- haberimizi Milliyet Ege ve Hürriyet Ege manşetinde kullandı)

 

 

(Milliyet 2 Ekim 2006)

BU İŞİ ÇÖZECEK BİR BABAYİĞİT ARANIYOR

Okulun adı var binası yok

İki yıl önce açılan, ama tabelası bile olmayan Urla Anadolu Lisesi'nin öğrencileri, ilköğretim okuluyla aynı sınıfları paylaşıyor. Bina yapılması için aylardır bürokrasinin aşılması bekleniyor.

890 kişi bir arada ders görüyor
İZMİR'DE, geçen yıl açılan ancak bürokratik engeller ve parasızlık nedeniyle binası bir türlü yapılamayan Urla Anadolu Lisesi'nin öğrencileri, eğitimlerini Zeytinalanı İlköğretim Okulu'nda sürdürüyor. 650'si ilköğretim, 240'ı liseli toplam 890 öğrenci adeta eziyet çekiyor.

Teneffüse vardiyalı çıkılıyor
ÖĞRETMEN odası, kantin gibi alanlar da dersliğe çevirilmesine rağmen yetmiyor. İlköğretim öğrencileri barakalarda öğrenim görmek zorunda kalıyor. Bahçedeki yoğunluk yüzünden teneffüslere vardiyalı çıkılıyor. Bu durum velilerin, öğrencilerin ve yöneticilerin de tepkisini çekiyor.

Arsası, tapusu hazır ama...
LİSENİN Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Serpil İnan Eti, "İki yıldır kendi okulumuza kavuşmak için çabalıyoruz. Arsa var. 2.5 trilyon ödenek çıkacak, deniyor ama kimbilir ne zaman? İşlemlerin hızlanmasını ya da bir hayırseverin yardımda bulunmasını bekliyoruz" diyor.

 

Başa Dön 

Urla Anadolu Lisesi Hayırseverini Buldu

 Urla Online Web Sitesi'nin Haberi

 

Urla Anadolu Lisesi 2007 de binasına kavuşuyor. Okulun yapımına talip olduklarını söyleyen Best Factoring A.Ş. yönetim kurulu başkanı Hakan Çeken: "Memlekette kazandık, memlekete harcamaktan memnunuz" diyor.

İki yıldır bina yokluğu nedeniyle Zeytinalanı İlköğretim Okulu dersliklerinde öğrenime devam etmeye çalışan Urla Anadolu Lisesi, ödenek sıkıntısı nedeniyle inşaata başlayamamıştı. Öğrencilerin sıkıntılarını acilen gidermek üzere harekete geçen Okul Aile Birliği yönetimi, çareyi bir hayırsever aramakta buldu. Hayırsever çağrısı önce sitemizde (Urla Online),

ardından bölge gazetelerinde yer aldı.

Halen Urla'da inşaatı süren kültür merkezinin yapımını finanse eden işadamı Hakan Çeken, Urla Anadolu Lisesi'nin çağırısına da olumlu yanıt vererek inşaatı üstleneceklerini bildirdi. Kurumlar vergisi ödemelerinde üç yıldır ilk 30 arasına giren Best Factoring A.Ş. yönetim kurulu başkanı Hakan Çeken, "Vergilerimizin gittiği yeri görmek bizi memnun ediyor. Memlekette kazandık, memlekete harcıyoruz. Anadolu Lisesi inşaatını 2007' de tamamlamayı planlıyoruz. Gerekli dokümanları teslim ettik, resmi prosedür devam ediyor." dedi.

İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ve Urla Kaymakamı Şahin Bayhan'a sitemiz aracılığıyla teşekkür eden Hakan Çeken şunları söyledi:

"Bir Türk vatandaşı olarak büyük onur duydum. Yaptığımız hizmetlerin takdirle karşılanması bize büyük gurur verdi. Hayatım boyunca yaptığım herhangi bir işten bu kadar sevinç duyduğumu hatırlamıyorum. Mali durumu uygun olan herkesin bu sevinci tatmalarını tavsiye ediyorum."

 

(Haber Ekspres 23 Ekim 2006)

Urla Anadolu Lisesi hayırseverini buldu

Geçtiğimiz haftalarda Urla Anadolu Lisesi Okul aile birliği tarafından yapılan hayırsever çağrısı kısa sürede sonuca ulaştı.
Urla Kaymakamı Şahin Bayhan tarafından yapılan açıklamada, İzmir Valiliği'nde imzalanan protokolle, okul inşaatının hayırsever işadamı Hakan Çeken tarafından üstlendiği duyuruldu.

2. öğretim yıllarında olan Urla Anadolu Lisesi öğrencileri halen geçici olarak ek dersliklerde öğrenimlerini sürdürüyor. İnternet siteleri ve yazılı basın aracılığıyla sorunlarını dile getirilen okul, yayınlanan haberlerde "Adı var, binası yok" şeklinde yer almıştı.

Urla Kaymakamı Şahin Bayhan'ın yaptığı açıklamaya göre, İzmir genelinde ödediği vergilerden dolayı "Altın madalya" almaya hak kazanan Best Factorıng şirketi temsilcisi Hakan Çeken, Urla Anadolu Lisesinin yapımına ilişkin protokolü Valilik Makamında İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal huzurlarında imzalandı.

Edinilen bilgiye göre;2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında Urla Zeytinalan Mahallesinde bulunan Zeytinalan İlköğretim Okulu, ek binasında Urla Anadolu Lisesi açılarak eğitimine başladı.

Birtakım sıkıntılar nedeniyle bugüne kadar Urla Anadolu Lisesi binasının yapılamadığını öğrenen, Best Factorıng sahibi Hakan Çeken Urla Anadolu Lisesi binasını yapacağını taahhüt etti.

İzmir genelinde ödediği vergilerden dolayı "altın madalya" almaya hak kazanan Best Factorıng Urla Anadolu Lisesinin yapımına ilişkin protokolü Vali Oğuz Kağan Köksal ile imzaladı..

 

Başa Dön

Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi'nin Temeli Atıldı

(Urla Online Web Sitesi'nin Haberi) (Bu haber Urla Belediyesi'nin ve okulun web sitesinde de kullanılmıştır.)

 

Hayırsever işadamı Hakan Çeken tarafından yaptırılan Urla Anadolu Lisesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Urla Atatürk Mahallesi’nde 8 bin metrekare arazi üzerinde yapılacak olan Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.
Törende konuşma yapan Best Factoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Asım İleriş, bu tür yatırımlarda maddi olanakların yanı sıra manevi desteğin de çok önemli olduğunu vurgulayarak kendilerine bu konuda destek olan herkese teşekkür etti.
Hayırsever işadamı Hakan Çeken, yaptığı okulu öğrencilere hediye ederek Urla’da yaptıkları yatırımların devam edeceğini müjdeledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk, Urla’nın 2006 yılına kadar Anadolu Lisesi olmadığının altını çizerek, “Urla’nın çevresindeki tüm ilçelerde Anadolu Lisesi olmasına rağmen yarımadanın en büyük ilçesi olan Urla’da maalesef Anadolu Lisesi’nin olmaması bizi üzüyordu. 2006 yılında Anadolu Lisesi’ni hayata geçirdik. Ancak bu seferde binamız yoktu. Zeytinalanı İlköğretim Okulu’nda ek binada eğitime başladık. Ancak bu yıl sayı artınca bina yetersiz kaldı. Bu sırada Hakan çeken imdadımıza yetişti ve bugün Anadolu Lisemizin temelini atıyoruz” dedi.
Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, küçüklüğünde Urla’da lise bile olmadığını söyleyerek bugün gelinen noktadan çok mutlu olduğunu, Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu ülkede böyle güzel işlerin yapılmasından onur duyduğunu belirtti. Güce sahip olmanın güzel olduğunu ancak bu gücü insanların çevresi için kullanmasının çok daha güzel olduğunu vurgulayarak, “Maddi imkanları yeterli olan insanlar doğdukları, yaşadıkları yerlere faydalı olmayı, oranın ihtiyaçlarını gidermeyi isterler. Ancak bazı insanlar tüm Türkiye’ye hizmet etmek kalıcı eser bırakmak isterler. İşte Hakan Çeken de bu hayırsever insanlardandır. Kendisi burada doğmadığı halde Urla’ya yatırım yapmaktadır” dedi.
Urla Kaymakamı Şahin Bayhan da, geçen yıl Urla’ya Kültür Merkezi’ni kazandıran Hakan Çeken’in Anadolu Lisesi yaptırmasından çok mutlu olduklarını belirterek, “Bugün temel atma töreniyle Kültür Merkezimizin açılışını birlikte yapacaktık. Ancak Kültür Merkezimizin açılışını 29 Ekim Cumhuriyet bayramında yapacağız” dedi. Bayhan, “Bir insan çok para kazanabilir ancak böyle eserler kazandırmak herkese nasip olmaz. İsimlerimiz ya mezar taşlarına ya da yaptırdığımız eserlere yazılacaktır. Ne mutlu ki hayırsever işadamımız Hakan Çeken’in adı yaptırdığı eserlerle ölümsüzleşmiştir” dedi. Kaymakam Şahin Bayhan Hakan Çeken’e ve Batıçim adına Remzi Erk’e teşekkür ederek hediye sundu.
Törende Urlalı hayırseverlerden Kemal Oğul da okula bilgisayar alınması için 3 bin YTL bağışladı.
Konuşmaların ardından Urla Kaymakamı Şahin Bayhan, Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, Hakan Çeken ve eşi Yılay Çeken, Asım İleriş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk ve törene katılanlar hep birlikte okulun temelini attılar.

 

UAL İNŞAATI SEYİR DEFTERİ

30.09.2006

Okul Aile Birliğinin sitemizle kurduğu iletişim sonunda, UrlaOnline 'da konuyla ilgili bir haber hazırlanıp yayınlandı

02.10.2006

Hazırladığımız haberi Milliyet Ege ve Hürriyet Ege manşetinde duyurdu

05.10.2006

Akşam Ege Yazarı Nedim Atilla köşesinde UAL öğrencilerinin sorunlarına değindi...

10.10.2006

Urla Kaymakamı Şahin Bayhan, Okul Aile Birliği yöneticileri, Milli Eğitim ve Hayırsever İşadamı Hakan Çeken arasında geçen yoğun görüşme trafiği neticesinde karar verildi. UAL hayırseverini buldu

Ocak 2007-Nisan 2007

İnşaat için yeni yer tespiti ve sit sorunlarının aşılması için beklendi.

08.05.2007

Tüm eksiklikler giderildi ve törenle UAL inşaatı başladı. 2007-2008 öğretim yılında öğrenciler kendilerine ait yeni binalarında öğrenimlerine devam edecekler.

 

 

 

Hayırsever işadamı Hakan Çeken Urla Kaymakamı Şahin Bayhan 'dan ödülünü alırken

 

(Haber Ekspres 10 Mayıs 2007)

Urla'ya Anadolu Lisesi

Urla'da hayırsever Hakan Çeken tarafından yaptırılan Anadolu Lisesinin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Urla Kaymakamı Şahin Bayhan, kutsal bir mekanın temelini atmaktan memnunluk duyduğunu belirterek, hayırsever Hakan Çeken'e teşekkür etti. Hayırsever Hakan Çeken, Anadolu Lisesinin Urla'ya kazandıracakları ikinci tesis olduğunu, fakat son tesis olmayacağını belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk ise, çevre ilçelerde Anadolu Lisesi olmasına rağmen Urla'da 2006 yılına kadar Anadolu Lisesi olmadığını, 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde Anadolu Liselerini yayınlaştırma projesi kapsamında Urla'nın da Anadolu Lisesine kavuştuğunu söyledi. Karatürk, "Fakat lisemize ait binamız yoktu. Binayı bize kazandıran Hakan Çeken'e teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesinin 2007-2008 eğitim yılında hizmete açılacağı ve halen Zeytinalan Mahallesinde bulunan Zeytinalan İlköğretim Okulu Bahçesine yapılan prefabrik konutta eğitim gören öğrencilerin gelecek yıl yapılan bu binada eğitime başlayacağı belirtildi.

 

(Yenigün 10 Mayıs 2007)
Hayırsever işadamı Urla’ya Anadolu Lisesi kazandıracak

Temeli törenle atılan Urla Anadolu Lisesi önümüzdeki 2007-2008 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek
 
Hayırsever işadamı Hakan Çeken tarafından yaptırılacak olan Urla Anadolu Lisesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Urla Atatürk Mahallesi’nde 8 bin metrekare arazi üzerinde yapılacak olan Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Törende konuşma yapan Best Factoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Asım İleriş, bu tür yatırımlarda maddi olanakların yanı sıra manevi desteğin de çok önemli olduğunu vurgulayarak kendilerine bu konuda destek olan herkese teşekkür etti. Hayırsever işadamı Hakan Çeken ise Urla’da yatırımların devam edeceğini müjdeledi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk, Urla’nın 2006 yılına kadar Anadolu Lisesi olmadığının altını çizerek, “Urla’nın çevresindeki tüm ilçelerde Anadolu Lisesi olmasına rağmen yarımadanın en büyük ilçesi olan Urla’da maalesef Anadolu Lisesi’nin olmaması bizi üzüyordu. 2006 yılında Anadolu Lisesi’ni hayata geçirdik. Ancak bu seferde binamız yoktu. Zeytinalanı İlköğretim Okulu’nda ek binada eğitime başladık. Bina yetersiz kaldı. Bu sırada Hakan çeken imdadımıza yetişti ve bugün Anadolu Lisemizin temelini atıyoruz” dedi.
 
(Hürriyet 10 Mayıs 2007)
Urla’ya yeni lise
HAYIRSEVER işadamı Hakan Çeken tarafından yaptırılan Urla Anadolu Lisesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Hayırsever işadamı Hakan Çeken, okulu öğrencilere hediye ederek Urla’da yaptıkları yatırımların devam edeceğini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk, Urla’nın 2006 yılına kadar Anadolu Lisesi olmadığına değinerek, "Çevredeki tüm ilçelerde Anadolu Lisesi olmasına rağmen yarımadanın en büyük ilçesi olan Urla’da Anadolu Lisesi’nin olmaması bizi üzüyordu. 2006 yılında Anadolu Lisesi’ni hayata geçirdik. Ancak bu sefer de binamız yoktu. Hakan çeken imdadımıza yetişti" dedi. Urla Kaymakamı Şahin Bayhan da, geçen yıl Urla’ya Kültür Merkezi’ni kazandıran Hakan Çeken’in Anadolu Lisesi yaptırmasından çok mutlu olduklarını belirtti.
 
 

Welcome

Recent Photos